Лізингові та кредитні програми купівлі техніки в Україні

Придбання спецтехніки

w3У сільському господарстві під час обробки землі, збирання врожаю і його транспортування не обійтися без комбайнів, спеціальної автомобільної або тракторної техніки, а також причепів і навісного обладнання до них. Це буде справедливо і при купівлі вузькоспеціалізованої техніки для будівельних та інших компаній. Однак такий транспорт досить дорого коштує. Для аграріїв купівля комбайна або трактора дуже серйозна фінансова інвестиція.

Як вигідно придбати техніку у нас в країні таким чином, щоб все фінансове навантаження покупки було рівномірно розподілено на тривалий термін? Тут є два основні механізми: купівля в кредит або лізинг. Розгляньмо ці механізми, а також зазначимо, що для кінцевого покупця буде вигідніше.

Особливості купівлі в лізинг або кредит трактора, комбайна або іншої спецтехніки?

w4У випадку з кредитуванням, цю послугу надають практично всі діючі банки, що працюють на території України. Якщо ви купуєте спецтранспорт у кредит, то ви укладаєте договір кредитування з банківською структурою. У такому договорі будуть вказані терміни і сума кредиту, а також умови, що включають відсотки виплат протягом усього часу дії договору. Далі спецтехніка виступатиме в ролі заставного майна.

Лізинг буде схожий, але й відрізнятиметься за деякими пунктами. У загальному випадку лізингове придбання або просто лізинг – це довгострокова оренда транспорту або обладнання з подальшим викупом. Договори лізингу можуть укладати рідше банки, частіше організації, що займаються такого роду діяльністю.

Різниця між кредитуванням і лізингом полягатиме в тому, що в разі лізингу не потрібна третя сторона у вигляді банку. Ви берете майно в оренду у конкретної юридичної особи, яка це майно попередньо викуповує, а потім передає його вам у користування, залишаючись його власником. У цього механізму є свої плюси й особливості. Хоча в обох випадках доведеться платити відсотки зверху крім вартості самої техніки.

Переваги лізингу перед кредитуванням

w1-3Можна сказати, що у лізингу є більше переваг перед кредитуванням при купівлі комбайнів, тракторів та іншої спецтехніки. Договірні відносини існують тільки між власником майна і його орендарем (лізингоодержувачем), який зобов’язується викупити його у власність з часом за договором. Якщо платежі за техніку припиняться, то лізингодавець просто забирає своє майно назад.

Якщо розглядати переваги лізингу, то тут можна виділити:

  • купівля в лізинг простіша, ніж отримання кредиту у фінансовій структурі або банку;
  • є можливість прискорення амортизації майна (коефіцієнт прискорення 0,3);
  • договір можна зробити більш гнучким як за строками виплат і відсотками, так і за схемою самих виплат;
  • із суми лізингу не виплачується податок на прибуток для лізингоодержувача, сума платежів відноситься до витрат виробництва (собівартості), це дає можливість зниження сумарних витрат на 24%;
  • узяте в оренду майно перебуватиме у власності лізингодавця до переходу прав власності, а це означає, що всі проблеми, що виникли з технікою або транспортом, має вирішувати його власник, тобто лізингодавець.

Як і в разі оформлення кредиту, різні організації пропонують свої умови лізингової купівлі. Тому й тут варто прицінитися і знайти для себе вигідніші умови.

 

Оцініть автора
bus-truck.com.ua